Kalkulator kosztów użytkowania worków

Procedura infuzji dożylnej – jak oszczędzić czas i pieniądze szpitala?

Przygotowanie opakowania z płynem infuzyjnym do dodania leku wymaga, aby port do dostrzyknięcia był jałowy. Fresenius Kabi posiada w swojej ofercie opakowania płynów z dwoma jałowymi portami (membranami). Dzięki temu przygotowanie leku jest szybsze i pozwala zaoszczędzić na środkach do dezynfekcji.

Dezynfekcja to procedura, w ramach której należy zastosować odpowiedni środek do dezynfekcji. Orientacyjny koszt gazika z chlorheksydyną to ok. 20-25 groszy. Jeśli tę niewielką kwotę pomnożony przez ilość opakowań (często dziesiątki, setki tysięcy) daje ogromny koszt dla szpitala na środki do dezynfekcji.

Czas dezynfekcji to 15 sekund przecierania oraz ok. 20 sekund odczekania aż środek całkowicie wyparuje (w zależności od użytego preparatu), zatem to ok. 35 sekund z cennego czasu pielęgniarki na wykonanie procedury. Licząc setki opakowań, to się przekłada to na godziny pracy zespołu szpitalnego.

Czym jest ten kalkulator?

Poniższe narzędzie umożliwia wykonanie kalkulacji, jakie dodatkowe koszty musi ponieść szpital, jeśli wybierze opakowania płynów infuzyjnych, które nie posiadają jałowych portów. Wspomniane koszty to m.in. czas pracy personelu szpitalnego czy środki do dezynfekcji.

Tę kwotę szpital może zaoszczędzić, wybierając opakowania z jałowymi portami.