W ramach programu już 9 lutego odbędzie się pierwszy z cyklu kursów, podczas którego lekarze, pielęgniarki i położne, ale i inni specjaliści zainteresowani tematyką leczenia ran będą mogli zdobyć praktyczną wiedzę.

Rok 2020 został okrzyknięty w styczniu przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) rokiem pielęgniarki i położnej. Według danych WHO pielęgniarki i położne stanowią na całym świecie ponad połowę wszystkich pracowników medycznych i odpowiedzialne są za tworzenie i realizację priorytetów zdrowotnych w celu osiągnięcia zrównoważonego rozwoju.

Wesołych Świąt!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy całej ochronie zdrowia wesołych i spokojnych Świąt pełnych wytchnienia i odpoczynku od trudności mijającego roku.

Cukrzycę uznano za pierwszą chorobę niezakaźną i epidemię XXI wieku. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą obchodzony jest 27 czerwca, wtedy kiedy odkryto insulinę – lek, dzięki któremu cukrzyca z choroby nieuleczalnej stała się chorobą przewlekłą. Eksperci nie mają wątpliwości, że lepiej uniknąć zachorowania na cukrzycę, niż leczyć tę chorobę. Wielkie znaczenie w tym zakresie ma styl życia, a w szczególności dieta i aktywność fizyczna – zmiana stylu życia może zmniejszyć ryzyko cukrzycy o prawie 60%!