Kalkulator kosztów dla szpitala – nowe narzędzie

kalkulator kosztów dla szpitali

Kalkulator kosztów użytkowania worków – narzędzie dla szpitali

Od dzisiaj na naszej stronie internetowej znajdą Państwo nowe narzędzie, które ułatwi obliczenie kosztów użytkowania worków infuzyjnych. Obliczona kwota to wartość, jaką można zaoszczędzić, wybierając opakowania z jałowymi portami.

Procedura infuzji dożylnej – jak oszczędzić czas i pieniądze szpitala?

Przygotowanie opakowania z płynem infuzyjnym do dodania leku wymaga, aby port do dostrzyknięcia był jałowy. Fresenius Kabi posiada w swojej ofercie opakowania płynów z dwoma jałowymi portami (membranami). Dzięki temu przygotowanie leku jest szybsze i pozwala zaoszczędzić na środkach do dezynfekcji.

Dezynfekcja to procedura, w ramach której należy zastosować odpowiedni środek do dezynfekcji. Orientacyjny koszt gazika z chlorheksydyną to ok. 20-25 groszy. Jeśli tę niewielką kwotę pomnożony przez ilość opakowań (często dziesiątki, setki tysięcy) daje ogromny koszt dla szpitala na środki do dezynfekcji.

Czas dezynfekcji to 15 sekund przecierania oraz ok. 20 sekund odczekania aż środek całkowicie wyparuje (w zależności od użytego preparatu), zatem to ok. 35 sekund z cennego czasu pielęgniarki na wykonanie procedury. Licząc setki opakowań, to się przekłada to na godziny pracy zespołu szpitalnego.

Dostęp do Kalkulatora

Dostęp do kalkulatora jest bezpłatny dla każdego. Zapraszamy na stronę: https://zyciewplynie.pl/kalkulator-kosztow/

Najnowszy wpis