Dawka wiedzy w książce o anestezjologii Waldemara Machały

W książce „Wykłady z anestezjologii” prof. nadzw. dr hab. n. med. Waldemar Machała dzieli się z czytelnikiem często trudną wiedzą na temat anestezjologii w sposób jasny i zrozumiały. Trudne zagadnienia są opisane w reportażowy sposób, bez podawania zbędnych szczegółów, przeplatane praktycznymi przypadkami klinicznymi. teksty wzbogacono ciekawymi przykładami, refleksjami i opowieściami autora oraz wyjątkowymi zdjęciami.

W książce poruszone zostały takie tematy jak: podstawy prawne funkcjonowania oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, przygotowanie chorego do znieczulenia i operacji, przedoperacyjna wizyta anestezjologiczna, jak się faktycznie odbywa przyjęcie do szpitala, informacje ważne dla chorego, poradnie anestezjologiczne, sala operacyjna – stanowisko anestezjologiczne, leki, drożność dróg oddechowych, znieczulenie ogólne i przewodowe, techniki znieczulenia regionalnego, opisy przypadków.

Wykłady są przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych anestezjologią oraz studentów – nie tylko tych, którzy w przyszłości będą chcieli specjalizować się w tej dziedzinie medycyny. Autor książki prof. nadzw. dr hab. n. med. Waldemar Machała jest wybitnym anestezjologiem i specjalistą medycyny ratunkowej, praktykiem, wykładowcą i nauczycielem akademickim.

Najnowszy wpis