Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

Uśmiechnięta pielęgniarka nad pacjentką w łóżku na sali szpitalnej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek to święto obchodzone corocznie 12 maja. Dzień ten został ustanowiony w 1974 roku przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek, aby uhonorować pracę i poświęcenie pielęgniarek na całym świecie. Święto obchodzone jest także w Polsce!

Pielęgniarki odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu opieki zdrowotnej dla pacjentów, nie tylko w szpitalach, ale także w domach opieki, przychodniach i innych placówkach medycznych. Ich praca wymaga zaangażowania, empatii i wiedzy, a także zdolności do podejmowania decyzji w sytuacjach kryzysowych.

Dzień Pielęgniarek jest okazją do docenienia i podziękowania pielęgniarkom za ich codzienną pracę i trud, jakie wkładają w opiekę nad pacjentami. To również moment, aby zwrócić uwagę na potrzeby pielęgniarek i poprawę warunków ich pracy.

Z całego serca wszystkim Pielęgniarkom i Pielęgniarzom w Polsce spełnienia marzeń i niekończącego się źródła empatii, szacunku do swojego zawodu i pewności siebie oraz okazji do rozwoju. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!


Najnowszy wpis