VI Kongres Zdrowia Publicznego 2019

Wystąpienia i dyskusje panelowe Kongresu Zdrowia Publicznego będą  kształtować ogólną koncepcję dla zdrowia publicznego w Polsce. Odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2019 r. po raz szósty.

Kongres Zdrowia Publicznego w będzie okazją do wielowymiarowego spojrzenia na zdrowie. Tradycyjnie podejmowane tematy systemowe i medyczne zostały wpisane w kontekst etyczny i cywilizacyjny, bez którego nie można mówić o skutecznych zmianach w podejściu do zdrowia – zarówno w publicznym wymiarze ochrony zdrowia, jak i indywidualnym.

Podejmowane tematy na panelach dyskusyjnych:

  • Onkologia – poprawa edukacji, profilaktyki, wczesnego wykrywania, diagnostyki onkologicznej i terapii chorób nowotworowych oraz jakości życia pacjentów w kontekście celów wyznaczonych w Narodowej Strategii Onkologicznej.
  • Value-Based Healthcare – jak mierzyć efekty i jednocześnie kalkulować koszty leczenia – nadszedł czas, żeby od rozważań teoretycznych przejść do zbudowania praktycznych modeli rozwiązań systemowych.
  • Szczepienia ochronne – jak udoskonalić standardy powszechnego stosowania obowiązkowych szczepień ochronnych, aby odpowiadały na bieżące wyzwania systemu ochrony zdrowia.
  • Zdrowie psychiczne ze szczególnym uwzględnieniem problemów społecznych.
  • Nadwaga i otyłość – problem XXI wieku.
  • System ochrony zdrowia pracujących – trendy i wyzwania.

 

Podczas drugiego dnia Kongresu przewidziana jest prezentacja doniesień naukowych.

Więcej informacji (TUTAJ)

Najnowszy wpis